Bazı işletmeler, ofisleri ve diğer tesisleri için ticari bir temizlik hizmeti satın almayı düşünmemektedirler.  Bunun nedeni, ticari temizlik fiyatlarını kendi bütçelerine ek maliyet eklemek istememeleridir. Ticari temizlik hizmeti almayan şirketler, çalışanlarının  temizlik işlerini yapmalarını beklmektedir  veya ofis ve diğer binaları temizlemek için bir kapıcı kiralamayı seçebilirler.

Bununla birlikte, bu tür alternatifler, bir temizlik  ücretlerini ödeyemeyeceği halde, işletme veya diğer kuruluşların ofis temizleme fiyatlarını ödemeyerek kazandıkları paranın uzun vadede buna değmeyeceği düşünülmektedir. Aslında, bir ticari temizlik şirketiyle anlaşmanın  birçok maliyet avantajı vardır. İşte bunlardan sadece birkaçı:

Kaliteli Temizlik Hizmetlerinin Dışarıdan Temin Edilmesi Vizyonunuzu İyileştirir

Kaliteli bir temizlik firması ofis çalışanlarınızın yapabileceği temizlik işlerinden daha kaliteli bir hizmet sağlar.  Şirketler, temizlik hizmetlerini ARV Temizlik’ten satın aldıklarında ofislerinizde profesyonel olarak yapılan temizlik çalışmaları sonucunda ofisleriniz daha profesyonel ve daha şık görünmeye başlar ve potansiyel olarak müşterilerinizi etkilemede önemli bir faktör olur. Bu da daha fazla hiç hacmi elde etme çabalarınıza katkıda bulunur.  Şirketinizin imajının iyi olması sayesinde elde ettiğiniz işler sayesinde cironuz, temizlik işlerini temin ederken harcadığınız miktarların kat ve kat üstüne çıkar ve aslında bu ücret yapılacak işlerin ciddiyeti düşünüldüğünde sadece küçücük bir miktar olarak kalır.  Uzun vadede, şirketinizin imajını artırmak ARV Temizlik’in öncelikli amaçlarındandır.

uygun temizlik firması Bornova İzmir

Şirketimizden Temizlik Hizmeti Almak Ek Personel Giderlerini Önler

Her yeni işe alımda bir personele harcanan, sigorta, eğitim ve buna benzer aktiviteler için masraf yaparsınız.  Bunun yanı sıra temizlik işini yapacak personele iş güvenlik konusunda da eğitim verdirmek zorundasınızdır ve bu da maliyetleri artırabilir.  Bunun yanı sıra ofisinizde ek bir personel bulundurmak yiyecek masraflarını da artırır. Oysa bu hizmeti ARV Temizlik’ten aldığınızda bu ek masrafların hepsinden kurtulur ve uzun vadede daha kazançlı olursunuz. Şirketinizin ofislerinin sürekli temiz ve bakımlı görünmesine ek olarak bu tam bir bonus olur.

Çalışanlarınızın Verimini Artırma

Ofis çalışanlarınızı temizlik işlerinde kullanmanız onları demoralize edeceğinden iş yerinizde verim düştüğü gibi  iş yaparak geçirmeleri gerekiği zamanı temizliğe harcayan personel işini de aksatabilir. Bunların hepsi uzun vadede mali açıdan külfet getirecek faktörlerdir. Oysa ARV Temizlikten hizmet satın aldığınızda personelleriniz asla yormamasını ve işlerine odaklanmasını sağlarsınız.  Bu yine uzun vadede sizin için daha kaliteli bir çalışma ortamına sahip olduğunuz gibi maliyetlere de yansır.

Sağlıktan Kaynaklanan Maliyetler Düşer

ARV Temizlik, işyerinizdeki patojen sayısını azaltıp personellerin işe devamını sağlayacağından uzun vadede iş yerinizin verimi artar ve bu durum  maliyetler açısından daha kazançlı olur. Hastalan personel ya da salgı direk olarak iş gücünüzün etkilenmesine sebeb olabilecek faktörlerdir ve bu risk potansiyellerini asla atlayamazsınız.